قوانین و مقررات

شرایط و ضوابط حاکم میان کارپاک و مشتریان محترم:
قانون 1 – معانی اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است به شرح زیر است:
الف) شرکت کارپاک (راشا ویژه نیوساد): ارائه دهندۀ اپلیکیشن و خدمات سرویس کارپاک
ب) متصدی:افرادی که به منظور شستشوی خودرو یا موتورسیکلت به محل مورد نظر اعزام می شوند.
پ) کاربر: شخصی است که با اپلیکیشن کارپاک، سایت کارپاک و یا از نرم افزار کارپاک استفاده میکند.
ت) کاربران: درخواست کنندگان سرویس
ث) سرویس گیرنده: افرادی که در برنامۀ کارپاک برای درخواست کارواش ثبت‌نام کرده‌اند.
ج) حساب کاربری: حسابی است که هر شخص برای استفاده از سرویس کارپاک در نرم‌افزار مربوط به کارپاک ساخته اند.
چ) اعتبار: مبلغی است که هر کاربر در حساب کاربری خود جهت استفاده از سرویس کارپاک دارد.
خ) اطلاعات محرمانه:هر گونه اطلاعاتی که توسط کاربرانی که از سرویس کارپاک استفاده میکنند و متصدی در اختیار کارپاک قرار داده می‌شود مانند آدرس محل اقامت و پست الکترونیکی و یا شماره تماس و غیره. قانون
2 – کاربران موظفند بپذیرند که برای استفاده از خدمات کارپاک از انجام هر گونه فعالیت غیر قانونی و مخالف با عرف جامعه و مقررات جمهوری اسلامی ایران و همراه داشتن مواد مخدر، مشروبات الکی، سلاح و اشیاء و یا حتی حیوانات غیر مجاز و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، در خودروی سرویس گیرنده، خودداری نمایند.
قانون 3 – استفاده از سرویس کارپاک توسط کاربران باید بگونه ای باشد که به کارپاک و شرکای آن صدمه ای وارد نگردد.
قانون 4 – تهیه اینترنت و ابزار مورد نیاز برای ارتباط و استفاده از سرویس کارپاک بر عهده کاربر میباشند.
قانون 5 – استعمال دخانیات برای متصدیان و کاربران در هنگام استفاده و کار در کارپاک ممنوع است.
قانون 6 – چنانچه کارپاک کد هدیه به کاربری ارائه کند،با وارد نمودن این کدها در برنامه میبایست به حساب کاربر در کارواش اضافه شده و یا درصدی از هزینه کارواش کسر گردد.
قانون 7 – فروش و یا انتقال کد ها به افراد دیگر و همچنین انتشار عمومی کدها توسط کاربران جایز نیست، تنها کارپاک مجاز به انتشار عمومی کدهاست و تنها با اجازه کارپاک کاربران نیز مجاز به انتشار آن خواهند بود.
قانون 8 – از آنجایی که کارپاک برای ارائه کدهای هدیه هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند،لذا مجاز به تغییر مبلغ یا درصد آن و یا ابطال کد حتی پس از انتشار است. همچنین احتمال انقضای این کدها نیز وجود دارد. همچنین شرکت مجاز به ابطال و یا حذف کدهایی است که در نتیجه خطای فنی یا تخلف ارائه شده باشد.
قانون 9 – کاربران موظفند بپذیرند که از اعتبار موجود در حساب کاربری خود فقط برای بهرمندی از سرویس کارپاک استفاده کرده و امکان دریافت نقدی آن وجود ندارد. این قانون مستقل از روش کسب اعتبار اعم از افزایش آن از طریق درگاه های بانکی یا وارد کردن کد تخفیف ارائه شده توسط کارپاک و غیره میباشد.
قانون 10 – کاربر می‌پذیرد که در حین شستشو، امکان تبلیغ و عرضۀ محصولات مربوط به خود و یا دیگران وجود ندارد.
قانون 11 – استفاده از اطلاعاتی که در حین استفاده از سرویس کارپاک، از سرویس گیرندگان یا متصدیان کسب میگردد، توسط کاربران پس از شستشو ممنوع می باشد. چنانچه اطلاعات سرویس گیرندگان یا متصدیان در تلفن همراه یا به هر طریق دیگر ذخیره گردد، برخلاف قوانین کارپاک خواهد بود و استفادۀ کاربر از اطلاعاتی که از کاربران در سرویس کارپاک ارائه شده است، باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
قانون 12 – توجه به این اصل ضروریست که کارپاک کارواش درون شهری نبوده بلکه یک سرویس نرم‌افزاری است که ارتباط بین شرکت کارپاک و سرویس گیرندگان را برای توافق برای انجام شستشوی خودرو فراهم می‌کند.
قانون 13 – کاربر می‌پذیرد که حریم شخصی کارپاک مورد قبول وی است.
قانون 14 – کاربر موظف است بپذیرد که در صورت درخواست قطع سرویس SMS از طرف کارپاک، امکان بروز مشکل در استفاده از خدمات وجود دارد چراکه کارپاک از این سرویس بعنوان یکی از راه های بهبود ارتباط با مشتری بمنظور ارائه بهتر سرویس استفاده می نماید.
قانون 15- ثبت نام در کارپاک به منزله ی مطالعه دقیق و تأیید قوانین و مقررات تلقی میگردد. توجه به این نکته الزامیست که قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند و استفادۀ مدام کاربران از کارپاک به معنی پذیرش تغییرات الزامی و احتمالی قوانین و مقررات می باشد.
قانون 16- به منظور استفاده از کارپاک، هر کاربر باید اقدام به ساخت یک حساب کاربری در کارپاک نماید، که افراد زیر سن ۱۸ سال و فاقد اهلیت قانونی مجاز به ساختن حساب کاربری در کارپاک نمی باشند. به منظور استفاده از کارپاک، کاربران باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در نرم‌افزار کارپاک ثبت کنند.
قانون 17- اطلاعات مورد نظر میبایست به صورت صحیح و به‌ روز در سرویس کارپاک درج گردد.
قانون 18 – داشتن بیش از یک حساب کاربری برای یک سرویس گیرنده کارپاک غیر ممکن است.
قانون 19 – مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری مانند نام کاربری یا رمز عبور بر عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اولین فرصت موضوع را به اطلاع شرکت کارپاک برساند. در غیر اینصورت مادامی که به شرکت اطلاع‌رسانی صورت نگیرد مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی انجام شده از طریق حساب کاربری فرد، بر عهدۀ خود کاربر است.
قانون 20 – در صورت درخواست احراز هویت از کاربر در شرایط خاص، برای استفاده از سرویس، کاربر موظف به ارائه اطلاعات کافی به شرکت است.در غیر اینصورت، شرکت می‌تواند ارائه سرویس به کاربر را قطع کرده و یا حساب کاربری وی را مسدود نماید.
قانون 21 – اجازه استفاده از حساب کاربری به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر توسط کاربر یا انتقال حساب خود به فرد یا شرکت دیگری، امکان پذیر نیست.
قانون 22 – چنانچه کارپاک تحت هر شرایطی به این نتیجه برسد که ممکن است حضور یک کاربر (متصدی یا سرویس گیرنده) برای سرویس گیرندگان ، شرکت و یا سایر متصدیان نامطلوب، مضر و یا خطرناک باشد، مجاز است دسترسی کاربر مذکور به سرویس کارپاک را باطل کند.
قانون 23 – پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش‌های مشخص شده توسط کارپاک، امکان پذیر است، که عبارتند از پرداخت اعتباری از داخل برنامۀ موبایل،پرداخت از طریق سایت اینترنتی کارپاک، پرداخت نقدی به متصدی و پرداخت اینترنتی بمنظور افزایش اعتبار.
قانون 24 – کاربر می پذیرد که امکان بازگردانی هزینه‌هایی که به کارپاک پرداخته شده، وجود ندارد.
قانون 25 – از آنجاکه هزینۀ سرویس توسط کارپاک مشخص می‌شود، لذا پس از استفاده امکان اعتراض نسبت به مبلغ هزینه سرویس وجود ندارد.
قانون 26 – هزینۀ کارواش میبایست مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه کارواش جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت شود. چنانچه امکان پرداخت به دلیل بروز مشکلی در برنامه کارپاک یا مشکلات ارتباطی ناشی از ایرادات اینترنت و شبکۀ تلفن همراه از طریق اپلیکیشن میسر نگردید سرویس گیرنده همچنان موظف میباشد هزینه کارواش را پرداخت نماید. در چنین شرایطی پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی سرویس گیرنده با دفتر شرکت کارپاک یا روش‌های دیگر انجام گیرد.
قانون 27 – در صورتی که سرویس گیرنده به دلیل موانعی همچون مشکلات اپلیکیشن هزینه را پرداخت نکرده باشد، شرکت مجاز است مبلغ کارواش را از اعتبار کاربر در کارپاک کسر کند.
قانون 28 – با عضویت در سرویس کارپاک، کاربر آمادگی و خواست خود را برای پذیرش انعقاد هر اقدام حقوقی و عملی همانند قراردادهای منعقد شده و معاملات صورت گرفته از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی را اعلام میکند.
قانون 29 – به منظور تسهیل در مبادله اطلاعات کاربران موظف به توافق در هر نوع تغییر و الحاقیه در مقررات موجود و اضافه کردن قوانین و شروط، هر گونه ابلاغیه و یا اخطاریه های مربوط به کارپاک که توسط سیستم رایانه ای کارپاک ارائه شود هستند و کاربران موظفند موافقت خود را نسبت به اعمال تغییر مربوطه پس از آگاهی از روند اجرایی آن اعلام نمایند.
قانون 30 – هر نوع ادعا اعم از تردید، جعل و یا انکار داده پیام‌های ارسال شده توسط کاربر مردود است چرا که مسئولیت محافظت از حساب کاربری هر فرد در سیستم کارپاک برعهدۀ خود وی بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده های صادره از طریق حساب کاربری خود را نیز بپذیرد.
قانون 31 – کاربر می پذیرد که هر روش و یا شکل و عبارتی که بیانگر اعلام قبولی و تصدیق داده ها و پیامهای صادره از طرف کارپاک باشد، به منزله امضا الکترونیکی و تصدیق تلقی گردیده و هر ادعائی نسبت به امضا مربوطه و تأیید مذکور، مردود میباشد.
قانون 32 – مسئولیت هر گونه اقدام کاربران متصدی و سرویس گیرنده که مغایر با قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام کارواش) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف است و کارپاک هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال مذکور ندارد و می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع ذی صلاح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی کارپاک بعمل آورد.
قانون 33 – مسئولیت هرگونه فعالیتی که کاربر گرامی از طریق حساب کاربری خود در کارپاک یا سایر خدمات مربوط به آن انجام می‌ دهد به عهدۀ خود کاربر است.
قانون 34 – متصدی ضمن رسیدن به موقع به محل مورد نظر (پس از ثبت درخواست سرویس گیرنده)، فقط و فقط وظیفه شستشوی خودرو به نحو احسنت را داشته و چنانچه سرویس گیرنده در خواستی غیر از این داشته باشد، متصدی هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نیست.
قانون 35 – کاربران متصدی متعهدند که فقط از علایم و اسامی سازمانی استفاده کند که توسط کارپاک در اختیار او قرار گرفته مانند واکس و خوش بو کنندۀ هوا با برند کارپاک. مسئولیت استفاده از کالاها و علایمی که موجب اشتباه برای کاربران سرویس گیرنده و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر بوده و در صورت لزوم کارپاک سرویس با شخص مذکور را قطع کرده و پیگیری قانونی خواهد کرد و شخص متخلف مکلف است به جبران خسارات وارده به کارپاک.
قانون 36 – هر اقدامی که از سوی کاربران منجر به ورود خسارت به حسن شهرت تجاری، نام و اعتبار کارپاک شود تخلف از مفاد قرارداد تلقی و کارپاک مجاز به غیر فعال نمودن و اقدام قانونی علیه کاربر مورد نظر بمنظور طلب خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد بود.
قانون 37 – هر گونه اقدامی در جهت دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هر بخشی از سرویس کارپاک و سایر سرویس های مربوط به آن غیر مجاز است.
قانون 38 – پرهیز از ارائه سوییچ به متصدیان کارپاک، برای جابه جا نمودن خودرو و غیره به منظور اطمینان کامل از امنیت سرویس گیرنده الزامیست. چراکه کارپاک هیچگونه مسئولیتی در مقابل خسارت وارده به خودروی سرویس گیرنده ندارد.
قانون 39 – ممکن است گاهی به کاربران این امکان توسط کارپاک داده شود که در برنامه موبایل یا وب سایت و یا سایر بخش‌های این سرویس محتویاتی چون فایل صوتی یا تصویری، عکس، متن، یا موارد مشابه منتشر کنند. هر نوع از مطالب و محتویات ذکر شده که به این صورت در سرویس کارپاک ثبت شود کماکان متعلق به کاربران خواهد بود اما پس از ثبت در سرویس‌، کارپاک این حق را داراست که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کرده و مجاز به انتشار این مطالب به اشخاص یا شرکت‌های دیگر میباشد.
قانون 40 – کاربران جهت استفاده از سرویس کارپاک موظفند قبل از ارسال درخواست برای کارواش خودروی خود را کامل بررسی کرده چراکه کارپاک هیچ گونه تعهدی نسبت به وسایل شخصی سرویس گیرنده زمان شستشو ندارد.
قانون 41 – وسایلی که سرویس گیرنده مجاز نیست همراه داشته باشد عبارت است از ، مواد آتش زا و سوختی، وسایل رادیواکتیو، مواد منفجره، محترقه، مواد بیماری زا و بد بو، موادسمی و یا اسیدی، بارهای حجیم مانند بسته های بزرگ..

بازگشت به صفحه اصلی